Dobór materaca

Aby wybrać odpowiedni materac warto zadać sobie kilka dodatkowych pytań.

Czy szukamy materaca tylko dla siebie, czy też ma to być materac dla pary?

Jeżeli  dla dwojga, to warto sprawdzić, czy różnicie się Państwo preferencjami co do twardości materaca oraz czy zdarza się, że podczas gdy jedno z Was śpi, drugie np. czyta. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom stworzyliśmy materace SenActive Moduo i SenActive Puzzle skonstruowane tak, by każda ich połowa była innej twardości a dodatkowo w przypadku SenActive Moduo, aby podnoszenie podgłówka lub podnóżka połowy materaca należącego do jednego z partnerów nie  oddziaływała na położenie drugiej połowy materaca.
Warto również zwrócić uwagę na to, by wybrany materac był  cichy i nie kołysał się w całości przy każdym  Waszym ruchu. Zagwarantują to Państwu materace SenActive modułowe, piankowe oraz sprężynowe kieszonkowe.

Czy jesteśmy alergikami?

Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na to, z czego zbudowany jest materac. Jeśli  jesteśmy uczuleni na kokos, końskie włosie czy np. aloes nie wybierajmy materaca zawierającego takie właśnie składniki. W razie konieczności każdy z materacy mogą Państwo zamówić także w antyalergicznym pokrowcu z włókna poliestrowego.
Dodatkowo pokrycie każdego z  materacy SenActive wykończone jest w systemie obróbki Purista, co zapewnia antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości wszystkich naszych pokrowców oraz zapobiega powsta-
waniu przykrego zapachu.

Jak twardy materac jest dla mnie najwygodniejszy?

W zależności od naszej wagi i sylwetki różnie odczuwamy twardość materaca.  Odpowiednią do naszych potrzeb twardością materaca będzie taka,  przy której nie będziemy się w niego nadmiernie zapadali a jednocześnie spali wygodnie. Dlatego musi być ona dobierana indywidualnie. Dla Państwa wygody oraz możliwości lepszego dopasowania do potrzeb, każda ze stron materaca ma inną twardość.  Jeżeli wbrew Państwa oczekiwaniom jedna ze stron okaże się zbyt twarda, druga będzie bardziej miękka
i komfortowa.
Gorąco zapraszamy do osobistego przetestowania materacy SenActive w sklepie.
Czujcie się Państwo swobodnie prosząc sprzedawcę o możliwość położenia się na materacu, aby sprawdzić go w takiej pozycji, jak podczas snu. Pamiętajmy, że właściwie testujemy materac, gdy na nim leżymy a nie siedzimy.

Czy śpimy raczej na brzuchu i plecach, czy też na boku?

Gdy śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie na cały materac. Spokojnie możemy wybrać wtedy materac 1 strefowy, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak śpimy częściej na boku nasz nacisk na materac  jest różny i dlatego warto szczególnie zadbać o właściwe wsparcie dla każdej części naszego ciała . Materace 7-strefowe zapewniają nam lepsze dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od upodobań co do pozycji podczas snu uznaje się za  najlepszą dla anatomicznej budowy
człowieka.

Co zrobić, gdy kupiony materac okazał się zbyt miękki lub zbyt twardy?

W naszej ofercie znajdą Państwo także materace nawierzchniowe, które pozwalają dodatkowo utwardzić lub zmiękczyć powierzchnie materacy. W ten sposób mogą Państwo w prosty sposób w dowolnym momencie dopasować go do swoich potrzeb.

Gdy nadal trudno jest wybrać…

Jeśli nadal nie wiecie Państwo, który materac wybrać to proponujemy skorzystanie z opcji „wypróbuj mnie”. Każdy zakupiony materac marki SenActive mogą Państwo wymienić na inny, jeśli nie spełniłby Państwa oczekiwań. O szczegóły prosimy zapytać sprzedawcę.

Czy mam odpowiedni stelaż ?

Pamiętajcie Państwo, że decydując się na zakup materaca jednocześnie powinniście  pamiętać  o  doborze odpowiedniego  stelaża,   który nie tylko znacznie wpływa na trwałość materaca ale również podnosi komfort snu.  Na przykład dzięki zastosowaniu ruchomych  stelaży SenActive  możecie Państwo podnosić podnóżek czy podgłówek materaca samodzielnie dopasowując jego pochylenie do swoich upodobań.

Go to Top