Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że o nastroju czy ogólnej kondycji organizmu decyduje prawidłowe sypialnie się, zwane inaczej zdrowym snem. Składa się na niego odpowiednią długość oraz jakość, dzięki czemu jesteśmy w stanie właściwie funkcjonować w ciągu dnia. Zatem, jak zadbać o zdrowy wypoczynek? 

Zdrowy sen – czym się charakteryzuje? 

Długość snu zależy od wieku człowieka – w pierwszych miesiącach życia poświęcamy na tę czynność nawet do 17 godzin na dobę, a będąc już dorosłym, wystarczy nam 6-8 godzin na dobę. Nie zmienia to jednak faktu, że zdrowy sen, czyli taki po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii musi być wysokiej jakości. O to można zadbać na kilka sposobów, w tym uwzględniając:

  • aktywność fizyczną w ciągu dnia,
  • lekkostrawną kolację na 3 godziny przed snem,
  • brak drzemek w godzinach popołudniowych,
  • ograniczenie używek (alkohol, tytoń, kofeina) w godzinach wieczornych,
  • komfortowe łóżko, dobrze wyposażone w materace SleepMed.

W jaki sposób materace SleepMed wpływają na zdrowy sen?

Jak dbać o zdrowy wypoczynek? Zainwestuj w materace SleepMed!Materac to konstrukcja, która została stworzona specjalnie w celu zwiększenia komfortu wypoczynku. Oznacza to, że w pozytywny sposób wpływa zarówno na jakość, jak i długość snu. Jednak, aby było to możliwe, to warto w pierwszej kolejności postawić na odpowiedni dla siebie produkt, uwzględniając przy tym osobiste potrzeby oraz preferencje. Na rynku znaleźć można wiele propozycji, jednak najlepsze są materace SleepMed, gdyż:

  • zastosowano w nich technologię Airforce, która wspomaga wentylację wypełnienia,
  • mają możliwość regulowania twardości, w zależności od aktualnych potrzeb,
  • gwarantują antyalergiczne i higieniczne środowisko snu,
  • wyróżniają się unikalną budową oraz właściwościami prozdrowotnymi, przez co idealnie dopasowują się do kręgosłupa i wspierają go przez całą noc.

Zdrowy sen a poduszki od SleepMed

Skomponowanie łóżka nie kończy się na dopasowaniu podłoża do spania, do których zaliczyć można materace SleepMed. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na inne akcesoria, takie jak prześcieradło, stelaż, kołdrę czy też poduszkę, która odgrywa równie ważną rolę, jak materac. W jaki sposób? Przede wszystkim, poduszka umożliwia prawidłowe wsparcie barków, głowy oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym, tym samym umożliwiając prawidłową reakcję mięśni. Co więcej, jej odpowiednie dopasowanie do potrzeb i preferencji użytkownika pozwala na wyeliminowanie dolegliwości bólowych karku. Oprócz tego poduszka SleepMed ma wpływ na zdrowy sen, gdyż jest w stanie stworzyć higieniczne i antyalergiczne środowisko, tym samym zwiększając jakość i długość wypoczynku.
Każdy z nas chce się wyspać. Jednak, aby było to możliwe, to warto w pierwszej kolejności zainwestować w komfortowe łóżko, które wyposażymy w materace SleepMed oraz inne akcesoria, takie jak poduszka.
Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/