Komfortowy, a także zdrowy sen zależy nie tylko od odpowiedniego wsparcia kręgosłupa, ale również od efektywnej cyrkulacji powietrza w materacu. Jak się okazuje, jednym z kluczowych elementów wpływających na efektywność Twojego wypoczynku jest utrzymanie prawidłowej temperatury oraz świeżości materaca. Za obie te kwestie odpowiada właściwa cyrkulacja powietrza wewnątrz wypełnienia. Z uwagi na to warto rozważyć materac SleepMed, gdyż wykrzykuje on unikalne technologie. A na czym one polegają?

Cyrkulacja powietrza w higieniczne warunki – co łączy obie kwestie?

Odpowiednie warunki snu to fundamentalny element dla zdrowego oraz regenerującego wypoczynku. Istotne jest, aby otoczenie, w którym śpisz, było czyste, a zwłaszcza materiał, który ma kontakt z Twoim Ciałem przez długie godziny. Wszystko to sprowadza się do jednego stwierdzenia – redukcja ilości alergenów oraz zanieczyszczeń na powierzchni materaca to niezwykle ważna kwestia decydująca dla utrzymania higieny snu. Dlaczego? Przede wszystkim wilgoć może stwarzać idealne warunki do rozwoju bakterii, grzybów, pleśni czy roztoczy, co zwiększa ryzyko podrażnień skóry i dróg oddechowych. Nie ma się zatem co dziwić, że higieniczne warunki snu są tak istotne, w końcu mają znaczący wpływ na Twoje zdrowie, a także samopoczucie. Na szczęście materac SleepMed może zagwarantować Ci najlepsze warunki, a wszystko to dzięki wykazaniu nowoczesnych technologii! A co warto o nich wiedzieć?Jak technologia AirForce poprawia cyrkulację powietrza w materacu SleepMed?

Technologia Airforce a cyrkulacja powietrza w materacu

Właściwa cyrkulacja powietrza w materacu jest istotnym czynnikiem, mającym wpływ na higieniczne warunki snu, oraz na komfort podczas wypoczynku. Materac SleepMed charakteryzuje się nowoczesną technologią Airforce, rewolucyjnie zmieniająca sposób, w który podłoże do spania gwarantuje cyrkulację powietrza. Za sprawą unikalnych nacięć pionowym oraz poziomym, w strukturze pianki tworzy się specjalna „kratka wentylacyjna”, umożliwiająca właściwy przepływ powietrza. Podczas snu, ciepło oraz wilgoć generowane przez użytkownika skierowane jest do otwartych komór (jam). Dzięki naturalnym ruchom ciała, powietrze to jest wypychane na zewnątrz, a następnie zastępowane świeżym. Technologia Airforce jest stosowana we wszystkich materacach SleepMed dostępnych w ofercie, a to wszystko dzięki innowacyjnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która jest podstawą ich wypełnienia.

Co jeszcze wpływa na przepływ powietrza w materacu? Poznaj pokrowce SleepMed!

Nie tylko technologia Airforce sprzyja odpowiedniej wentylacji. Jak się okazuje, na uwagę zasługują również pokrowce wyposażone w taśmę 3D. Odpowiada ona za praktycznie maksymalny obieg powietrza, a tym samym właściwe odprowadzanie wilgoci. Dzięki niej materac pozostaje suchy oraz chłodny. Same pokrowce dodatkowo korzystnie wpływają na higieniczne warunki do wypoczywania, gdyż można je ściągnąć i wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Pozwala to skutecznie usunąć roztocza oraz alergeny. Warto jednak zaznaczyć, że każdy pokrowiec posiada indywidualne właściwości – a jakie?

Pokrowiec Merced z taśmą 3D

To nie tylko elegancki dodatek, ale także zapewnia dodatkowy komfort snu. Wykonany z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny, nasączonej specjalnym zmiękczającym środkiem (hydrophilic softener), gwarantuje skuteczne odprowadzanie wilgoci i nadaje materacowi wyjątkową miękkość. Dodatkowo specjalne perforacje na całej powierzchni pokrowca tworzą wyczuwalny efekt masażu, doskonale odprężają ciało po całym dniu.

Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D

To idealny wybór dla alergików, łączący elegancję z niezwykłą funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex® dzianina Probiotex skutecznie redukuje ilość roztoczy, alergenów i kurzu domowego na powierzchni materaca – aż o 93,7%. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia spokojny i bezpieczny sen każdej nocy.

Czym różni się materac SleepMed od innych dostępnych na rynku?

Każdy człowiek chce się zdrowo wyspać, jednak nie każdy wie, w jakie podłoża do spania zainwestować. Świetną opcją są tutaj model z oferty SleepMed, gdyż cechują się one innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki nim tak naprawdę każdy może się prawidłowo wyspać! Wynika to z faktu, iż posiadają status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Ponadto cechują się:

  • pianką termoelastyczną, reagującą na ciepło oraz nacisk ciała, co sprawia, że dostosowuje się do anatomicznych kształtów ciała,
  • sprężynami kieszeniowymi typu Multi, których budowa całkowicie różni się od dotąd znanych sprężyny, gdyż każde z nich została umieszczona w osobnej kieszonce materiałowej, co zapewnia wysoką elastyczność punktową czy możliwość redukcji drgań,
  • możliwością regulacji twardości dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej, oferującej 4 stopnie twardości, lub wyposażeniem w odpinany top, który zapewnia aż 6 stopni twardości,
  • piankami naturalnymi, które zostały wykorzystane w jednej z pięciu kolekcji, a ich unikalne właściwości wynikają z zastosowania naturalnych surowców, takich jak m.in. olej rycynowy czy olej sojowy.

Technologia AirForce w materacach SleepMed to innowacyjne rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort snu dzięki skutecznej cyrkulacji powietrza. Jednak to nie jedyny czynnik wpływający na komfortowy wypoczynek każdej nocy. Dzięki specjalnej konstrukcji utrzymują świeżość i odpowiednią temperaturę przez całą noc, co przekłada się na lepszą jakość wypoczynku. Inwestując w materac SleepMed, zapewniasz sobie nie tylko wygodę, ale także zdrowszy sen

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.