Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla zdrowego i regenerującego snu. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, są materace wyposażone w sprężyny typu Multi, oferowane przez markę SleepMed. Dzięki innowacyjnej technologii i konstrukcji, sprężyny te zapewniają optymalne wsparcie dla ciała, minimalizując dyskomfort i bóle związane ze snem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak sprężyny Multi wpływają na jakość snu, jakie są ich główne zalety oraz dlaczego warto rozważyć kupno materaca hybrydowego SleepMed.

Materace sprężynowe i hybrydowe – czym się charakteryzują?

Materace sprężynowe już wiele lat temu były wykorzystywane na szeroką skalę i cenione za swoje właściwości. Obecnie wciąż można znaleźć je w sklepach, jednak tradycyjne modele z wkładem bonellowym tracą na znaczeniu. Sprężyny połączone w jedną strukturę nie zapewniają elastyczności punktowej. Nacisk w jednym miejscu powoduje reakcję na większej powierzchni materaca. Poza tym przenoszą drgania. Jest to niekomfortowe w szczególności wówczas, gdy w jednym łóżku śpią dwie osoby.

Sprężyny typu Multi. Kiedy się sprawdzą?Wskazane wady materaców sprężynowych starego typu zainspirowały producentów do eksperymentów nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Tak powstały wypełnienia kieszeniowe. Każda sprężyna działa osobno, a podłoże może dzięki temu idealnie dopasować się do sylwetki użytkownika. Materace ze sprężynami kieszeniowymi nie przenoszą drgań, charakteryzują się trwałością i dobrze przepuszczają powietrze.

Sprężyny kieszeniowe często stanowią jedną z warstw w materacach hybrydowych. Takie rozwiązanie zastosowała właśnie marka SleepMed w kolekcjach SleepMed Hybrid i SleepMed Hybrid Plus. Połączenie sprężyn i różnych warstw piankowych oferuje użytkownikom maksymalny komfort i wsparcie.

Sprężyny Multi od SleepMed – co je wyróżnia?

Sprężyny typu Multi to innowacyjne rozwiązanie, które SleepMed proponuje swoim klientom. Zapewniają one całemu ciału wiele niezależnych punktów podparcia. Sprawia to, że idealnie dostosowują się do anatomicznej budowy ciała. Kręgosłup zyskuje należytą stabilizację bez względu na pozycję.

Średnica sprężyn jest niewielka. Są one rozłożone gęsto. Efektem tego jest wysoki stopień elastyczności punktowej. Materace SleepMed z serii Hybrid i Hybrid Plus zapewniają użytkownikowi dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe. Wpływa to korzystnie na komfort i zdrowie.

Sprężyny kieszeniowe typu Multi to także gwarancja efektywnego obiegu powietrza w całym materacu. Dzięki nim w łatwy sposób można utrzymać higienę wewnątrz wkładu. Wentylacja jest kluczowa dla ograniczenia rozwoju szkodliwych bakterii, roztoczy kurzu domowego i innych drobnoustrojów.

Materace hybrydowe ze sprężynami typu Multi

W asortymencie marki SleepMed znajdziesz różne materace, które zostały skonstruowane z zastosowaniem sprężyn Multi. Czym się charakteryzują? Który z nich najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni?

  • SleepMed Hybrid Premium – cienkie warstwy pianek wysokoelastycznych VPPHR i pianki termoelastycznej VitaRest otaczają wkład ze sprężynami kieszeniowymi typu Multi. Całe wypełnienie zapewnia użytkownikowi elastyczność punktową przy jednoczesnej stabilności, amortyzacji oraz przyjemnej miękkości. Jest to bardzo wygodny materac, który charakteryzuje się korzystnym stosunkiem jakości wykonania do ceny.
  • SleepMed Hybrid Supreme – oprócz wyjątkowych sprężyn typu Multi wewnątrz wkładu znajdują się trzy pogrubione warstwy pianek: dwie wysokoelastyczne VPPHR i termoelastyczna VitaRest. Jest to model o nieco grubszym wypełnieniu niż wersja Premium i sprawdzi się w sypialniach należących do osób, które cenią sobie miękkość i wysoki stopień elastyczności.
  • SleepMed Hybrid Comfort Plus – jednocześnie zapewnia swobodę ruchów i stabilnie podpiera ciało. Posiada 3-strefowy wkład, na który składają się wyjątkowe sprężyny typu Multi. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich klientów, którzy szukają podłoża do spania z odpinanym topem. Takie rozwiązanie daje większe możliwości związane z personalizacją poziomu twardości oraz ułatwia zachowanie w łóżku higieny.
  • SleepMed Hybrid Premium Plus – kolejna propozycja z kolekcji SleepMed Hybrid Plus zapewnia wysoki komfort snu za sprawą 7-strefowego wkładu sprężynowego typu Multi. Odpinany top obecny w każdym modelu z tej serii, w tym przypadku wypełniony został termoelastyczną pianką Celsius® – Waterlily®. Jeśli zależy Ci na spersonalizowanym wsparciu, ten materac to dobra propozycja dla Ciebie!
  • SleepMed Hybrid Supreme Plus – to materac najwyższej klasy, który dedykowany jest klientom mającym niestandardowe oczekiwania. Odpinany top jest bardzo gruby – ma aż 7 cm! Wkład typu Multi w połączeniu z wysokiej klasy pianką Celsius® – Waterlily® to prawdziwa gwarancja komfortu i zdrowia.

Sprężyny typu Multi to innowacyjne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnych użytkowników poszukujących komfortu, wsparcia i trwałości w swoich materacach. Ich zaawansowana technologicznie konstrukcja, charakteryzująca się wysoką elastycznością punktową i optymalnym dopasowaniem do anatomii ciała, sprawia, że są one doskonałym wyborem praktycznie dla każdego. Niezależnie od tego czy cierpisz na problemy z kręgosłupem, czy po prostu pragniesz poprawić jakość swojego snu, materace ze sprężynami typu Multi zapewnią Ci komfort i wsparcie na najwyższym poziomie. Inwestując w materac ze sprężynami typu Multi, inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

wyrób medyczny
SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.