Każdy z nas spędza jedną trzecią swojego życia we śnie. Dlatego kluczowe jest zapewnienie sobie odpowiedniego wsparcia i komfortu podczas snu. Wybór materaca o optymalnej twardości ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa i ogólnego samopoczucia. Zbyt miękkie podłoże do spania może prowadzić do niewłaściwego ułożenia ciała i przenoszenia nadmiernego nacisku na kręgosłup, podczas gdy za twardy materac uniemożliwia ułożenie się zgodnie z anatomicznymi krzywiznami i może prowadzić do sztywności mięśni. Przekonaj się, jak dbałość o odpowiednią twardość materaca może przynieść ulgę kręgosłupowi i poprawić jakość Twojego snu. Wyposaż swoją sypialnię z marką SleepMed i zyskaj perfekcyjne dopasowanie.

Jak twardość materac wpływa na sen?

Twardość materaca ma istotny wpływ na jakość snu i ogólne samopoczucie. Wybór podłoża do spania idealnie dopasowanego do indywidualnych preferencji to podstawa! Co możesz zyskać dzięki materacowi o optymalnym stopniu twardości?

  • Zbyt miękki lub zbyt twardy materac - konsekwencje dla kręgosłupaPodparcie kręgosłupa – materac o odpowiedniej twardości zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa i ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas snu. Zbyt miękki model może spowodować zapadanie się ciała, co prowadzi do nadmiernego obciążenia kręgosłupa, podczas gdy zbyt twardy egzemplarz często uniemożliwia odpowiednie dostosowanie się wypełnienia do konturów ciała.
  • Komfort i relaks – optymalny stopień twardości to podstawa dla zapewnienia użytkownikowi wygody i warunków sprzyjających regeneracji. Zarówno zbyt miękkie, jak i za twarde podłoże może stać się na dłuższą metę przyczyną uciążliwego dyskomfortu.
  • Brak bólu – materac o odpowiedniej twardości może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców poprzez zapewnienie równomiernego rozłożenia ciężaru ciała i odpowiedniego sprężystego podparcia dla kręgosłupa.
  • Redukcja napięcia mięśniowego – podłoże o odpowiedniej twardości pozwala mięśniom na pełne rozluźnienie. Jest to kluczowe jeżeli zależy Ci na utrzymaniu układu ruchu w dobrej kondycji.

Wybierz SleepMed i korzystaj z regulacji twardości

SleepMed konstruuje swoje materace tak, aby użytkownicy mogli dostosować twardość materaca do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Specjalne rozmieszczenie warstw umożliwia personalizację, w zależności od konkretnego modelu od 4 do 6 różnych poziomów twardości.

Mechanizm regulacji twardości materacy SleepMed opiera się na ruchomej warstwie pianki termoelastycznej VitaRest® zastosowanej w modelach z kolekcji Standard i Hybrid. W produktach z pozostałych linii zastosowano inny rodzaj pianki – Celsius-Waterlily®. Po zdjęciu pokrowca użytkownik może wyjąć tę warstwę i przemieścić ją na drugą stronę materaca. Dzięki tej możliwości zagwarantowanych zostało kilka różnych stopni twardości w jednym produkcie. Daje to możliwość szybkiej i łatwej zmiany właściwości podłoża snu w zależności od aktualnych upodobań i potrzeb.

Jaką twardość materaca wybrać?

Ważne jest to, aby dostosować twardość materaca do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Głównym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest waga. Lekkie osoby powinny spać na miękkich modelach. Z kolei wyższa masa ciała wskazuje raczej na konieczność wyboru twardego podłoża. Jakie są inne kwestie, które warto brać pod uwagę?

  • Problemy zdrowotne – jeśli masz problemy ze zdrowiem kręgosłupa, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy mogą zalecić odpowiednią twardość materaca dla Twoich potrzeb.
  • Pozycja snu – jeśli z reguły leżysz na brzuchu, wybierz twardszy model. Dzięki temu unikniesz trudności związanych z niepożądanym zapadaniem się poszczególnych części ciała.
  • Testowanie – zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zaleca się przetestowanie różnych twardości materacy, aby sprawdzić, która jest dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Co jeszcze wpływa na komfort podczas snu?

Choć twardość jest kluczowa, nie stanowi jedynego czynnika wpływającego na komfort snu. O jakie inne kwestie musisz zadbać, urządzając swoją sypialnię? Bardzo ważną rolę pełni poduszka. Determinuje ona ułożenie głowy i szyi, a tym samym wpływa na zdrowie górnych odcinków kręgosłupa. SleepMed proponuje trzy różne model: Comfort, Premium i Supreme. Każdy z nich jest nieco inny i z pewnością znajdziesz wariant odpowiadający Twoim potrzebom.

Koniecznie zwróć także uwagę na pościel. Materiał, z którego jest wykonana, determinuje w szczególności komfort termiczny. Wybieraj naturalne materiały, charakteryzujące się dobrą oddychalnością. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na higienę panującą w sypialni. Bawełna czy len skutecznie ograniczą gromadzenie się wilgoci w łóżku i sprawią, że środowisko nie będzie sprzyjało gromadzeniu się tam zanieczyszczeń.

Jeśli materac jest zbyt miękki, może to prowadzić do nadmiernego zapadanie się ciała podczas snu, co z kolei wywołuje bóle pleców i sztywność mięśni. Z drugiej strony, za twarde podłoże może nie zapewniać odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa, co często prowadzi do napięcia mięśni i dyskomfortu. Długotrwałe spanie na nieodpowiednim materacu wiąże się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Właśnie dlatego ważne jest to, aby w rozsądny sposób podejść do kwestii wyposażenia sypialni.

wyrób medyczny
SleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.