Masaż to o coś, o czym marzy wielu z nas. Szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni bądź zestresowani, chcielibyśmy po prostu położyć się i odprężyć. Po ciężkim dniu zdecydowanie warto zrobić dla siebie coś miłego! Świetną opcją będzie masaż tybetański. Na czym polega i czym się charakteryzuje? Dowiedz się więcej!

Na czym polega masaż tybetański?

Masaż tybetański to wyjątkowa technika. Jest ona obecna już od tysięcy lat – masaż tybetański jest częścią medycyny tybetańskiej, która łączy w sobie wiele różnych elementów, w tym metody pochodzące z innych kultur, takich jak kultura grecka czy chińska. W masażu tybetańskim głównym celem jest odnalezienie równowagi między umysłem a ciałem. Do jego wykonywania wykorzystywane są elementy masażu klasycznego, leczniczego, bioterapii oraz refleksoterapii.

Masażysta pracuje za pomocą swoich dłoni. Co ciekawe, powierzchnia ciała jest dotykana zaledwie opuszkami palców. Jedyna część, która jest mocniej uciskana, to stopy. Tutaj zdecydowanie możemy poczuć siłę masażu. Nierzadko korzysta się wtedy również z różnych olejków, balsamów czy tłuszczów, które usprawniają gojenie się blizn czy ran, a do tego ujędrniają i uelastyczniają naszą skórę. Osoba, na której przeprowadza się masaż, ma na sobie jedynie ręcznik lub prześcieradło, co umożliwia szybkie wchłanianie drogocennej mocy olejków. Ofertę prześcieradeł znajdziesz tutaj: https://sleepinghouse.pl/144-przescieradla.

Dlaczego warto udać się na masaż tybetański?

Co to masaż tybetański?Masaż tybetański to ciekawa praktyka, która może niezwykle korzystnie wpłynąć nasze ciało. Dzięki niej możemy również poprawić nasze zdrowie. Oprócz tego możemy zauważyć takie efekty jak:

 • poprawa krążenia,
 • pozbycie się toksyn z organizmu,
 • oczyszczenie skóry,
 • dotlenienie organizmu,
 • zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości,
 • złagodzenie bólu,
 • zniwelowanie schorzeń,
 • pobudzenie energii,
 • poprawa snu,
 • zredukowanie stresu,
 • zmniejszenie napięcia w mięśniach,
 • poprawa samopoczucia.

Miejmy na uwadze to, że pozytywne właściwości masażu możemy odkryć dopiero po czasie. Wynika to z tego, że w pierwszej kolejności organizm, pobudzony przez odpowiednie czynności, usuwa toksyny z naszego ciała. Z tego powodu możemy najpierw czuć się rozdrażnieni czy zmęczeni. Może towarzyszyć nam też złe samopoczucie, ból głowy czy ogólny dyskomfort. Po kilku kolejnych zabiegach możemy jednak liczyć na prawdziwy relaks, podczas którego nasze ciało będzie mogło się w pełni odprężyć. Wtedy też łatwiej będzie nam zachować równowagę, która w masażu tybetańskim jest niezwykle istotna, powoduje bowiem, że czujemy się lepiej i jesteśmy spokojniejsi.

Dla kogo masaż tybetański? 

Nie można ukryć, że masaż tybetański zapewnia wiele pozytywnych skutków i działa korzystnie na nasz organizm. Musimy pamiętać jednak o tym, że nie jest to typ masażu, na który możemy zapisać się bez większego zastanowienia. Powinien on być stosowany w zapobieganiu konkretnych schorzeń, a nie jedynie profilaktyce. Warto zwrócić się do masażysty w sytuacji, w której cierpimy na takie dolegliwości, jak przewlekły stres, bezsenność, ból kręgosłupa, choroby stawów, alergie czy nadciśnienie. Niezbędne będzie jednak wcześniejsze przedyskutowanie tej kwestii z lekarzem, aby uniknąć niechcianych efektów. Istnieją bowiem przeciwwskazania do tego rodzaju masażu. Będzie to między innymi:

 • stany zapalne,
 • infekcje,
 • choroby skóry,
 • choroby nowotworowe,
 • podwyższona temperatura.

Jaki inny rodzaj masażu wybrać?

Może się zdarzyć, że masaż tybetański nie będzie dla nas dostępny ze względu na istniejące przeciwwskazania. W tym wypadku wcale nie musimy całkowicie rezygnować z chwili relaksu – wciąż możemy skorzystać z długiej listy innych masaży, których działanie również przypadnie nam do gustu. Jedna z najpopularniejszych opcji to masaż relaksacyjny. Jest to świetny początek! Nierzadko właśnie to pierwszy zabieg, na który decydują się klienci salonów spa.

Masaż relaksacyjny gwarantuje wspaniałe efekty – poprawia nasze samopoczucie poprzez stymulowanie wytwarzania endorfin. Oprócz tego likwiduje napięcie, które nierzadko nagromadzone jest w całym naszym ciele. Powoduje, że możemy uzyskać pełne odprężenie, dzięki czemu zmniejszamy poziom stresu i lęku. Po takiej praktyce nasze ciało staje się lekkie, a umysł wyciszony. Na ten rodzaj masażu możemy chodzić regularnie, ponieważ jest on w pełni naturalny i dobry dla naszego organizmu. Wspaniale sprawdzi się jako remedium na ciężki i stresujący dzień. Równie przyjemna opcja to masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych. W tym wypadku poza relaksacyjnymi właściwościami masażu możemy liczyć na zdrowotne działanie olejków, które pomogą nam się zrelaksować, a do tego zminimalizują różne nieprzyjemne dolegliwości.

Masaż tybetański umożliwia nam zadbanie nie tylko o nasze ciało, ale i umysł. Podczas praktyki się wyciszamy i odprężamy, a wszelki stres czy negatywne emocje odchodzą na drugi plan. Nie ma wątpliwości, że po takim masażu nasze samopoczucie znacząco się poprawi. Jeśli czujemy, że potrzebujemy chwili spokoju i przyjemności, będzie to strzał w dziesiątkę!

Przeczytaj także: Jaki materac 80×200 wybrać? Ranking 9 produktów