Osoby z problemami ortopedycznymi, podczas aranżowania swojej idealnej sypialni, powinny skupić się między innymi na doborze odpowiedniej poduszki. Jest to szalenie ważny element wyposażenia łóżka – jest bowiem odpowiedzialny za podpieranie głowy i karku. Najlepszym wyborem dla osób, którym zależy na działaniach prozdrowotnych są modele anatomiczne.

Poznaj najważniejsze cechy poduszek anatomicznych

Tradycyjna poduszka nie dla każdego jest odpowiednim rozwiązaniem – zapewnia bowiem podniesienie głowy względem tułowia i jedynie częściowo podpiera odcinek szyjny kręgosłupa. Ciało osoby śpiącej układa się jednak zupełnie inaczej, gdy śpi na specjalistycznej poduszce. Jej anatomiczna budowa oznacza, iż w wyjątkowy sposób podpiera głowę oraz szyję podczas snu i odpoczynku. Wyjątkowość tego typu modeli polega na tym, że te nie unoszą głowy nadmiernie w górę ani nie wypłaszczają się pod wpływem nacisku. Wypełniają jedynie przestrzeń między głową a ramieniem sprawiając, że pozycja kręgosłupa podczas snu jest możliwie jak najlepsza.

Anatomiczne poduszki AMZ

Jakie poduszki anatomiczne zasługują na uwagę?Skoro wiadomo już, że poduszki anatomiczne świetnie sprawdzą się u wszystkich osób, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa, karku, a także ze względu na różnego rodzaju zwyrodnienia, czas zagłębić się nieco bardziej w dostępne na rynku modele. Wybierając specjalistyczne artykuły sypialniane, warto zwrócić uwagę między innymi na producenta. Znane i cenione marki są bowiem zdecydowanie lepszym wyborem niż nowi gracze na rynku – wynika to z faktu, iż doświadczone przedsiębiorstwa zdobyły już wiele opinii (zarówno użytkowników, jak i ekspertów) oraz stale się rozwijają dzięki coraz większej ilości konsumentów. Przykładem takiej firmy jest AMZ – wyroby, które oferują są produkowane w nowoczesnym, rozbudowanym parku maszynowym, a każdy detal jest sprawdzany przez wyspecjalizowany zespół. W ich ofercie znajdują się zarówno poduszki z naturalnym wypełnieniem, jak i modele stworzone w oparciu o sztuczne materiały.

Jaki kształt poduszki anatomicznej wybrać?

Propozycje anatomiczne zdecydowanie różnią się kształtem od tych tradycyjnych. Poduszki AMZ mają jednak to do siebie, iż, pomimo swoich prozdrowotnych właściwości, przypominają zwykłe, lubiane przez wszystkich modele. Nie są bowiem wypełnione piankami, do których należy się na nowo przyzwyczaić. W ich wnętrzu znajdują się wyjątkowe kuleczki AMZ DreamBall posiadające zbliżone właściwości do puchu syntetycznego, a poszycie jest tworzone z przyjemnych w dotyku, antyalergicznych materiałów. To, co je wyróżnia to ich kształt. Są dostępne w formie wałka, który może być stosowany samodzielnie lub jako dodatek do większej poduszki, jak również w formie dwukomorowej poduszki materacowej. Druga z wymienionych może spełniać zarówno funkcję zwykłej, wysokiej poduszki (dzięki większej komorze), jak i poduszki anatomicznej (dzięki mniejszej komorze). Twardość obu wymienionych propozycji można modyfikować zgodnie ze swoimi osobistymi preferencjami

Poduszka anatomiczna jest świetnym wyborem dla osób, którym zależy na największym komforcie podczas nocnego wypoczynku. Nie czekaj – odwiedź sklep Sleeping House i wybierz model idealny dla siebie!