Materac do łóżka o wymiarze 100×200 cm z pewnością zapewni więcej miejsca niż standardowa szerokość 80, czy 90 cm. Dzięki temu zyskamy znacznie więcej przestrzeni do swobodnego ułożenia ciała oraz komfort snu. To dobry rodzaj materaca dla osoby dorosłej, jak również dla nastolatka. Jeśli właśnie szukacie takiego rozmiaru, dobrze trafiliście! Mamy dla was krótki poradnik jak sprawnie i dobrze dopasować materac do łóżka o wymiarach 100×200 cm.

Jakiego rodzaju materace zalecane są do łóżka?

Nie da się ukryć, że łóżko jest nieodzownym wyposażeniem w naszym mieszkaniu, jak i w życiu. Blisko 1/3 rytmu dobowego poświęcamy na odpoczynek, sen i regenerację, dlatego powinniśmy wybierać sobie dobrze dopasowane łóżka jak i materace, dzięki którym nasz sen będzie zdrowy i pozwoli nam na dogłębny komfort dla naszego ciała.

Wśród popularnych i chętnie wybieranych materacy do łóżka, nasi klienci chętnie wybierają materace piankowe, takie jak Hilding Rumba, który nie tylko jest niesamowicie elastyczny, ale ma też ogromne właściwości prozdrowotne. Zdrowy sen na materacu Rumba możemy zawdzięczać profilowanej piance wysokoelastycznej Velvet Touch tworzącej solidną podstawę konstrukcji, która zabezpiecza ciało przed nadmiernym zapadaniem się oraz termoelastycznej piance Visco.

Klienci marki Hilding również chętnie wybierają materace sprężynowe, które wyróżniają się aż siedmioma punktami podparcia dla naszego ciała. Wybierając materac Hilding Tango otrzymamy doskonałe podłoże do zdrowego snu. Poszczególne sprężyny we wkładzie materaca oddziałowywują na ciężar ciała, uginając się tylko w strefach zwiększonego nacisku. Dzięki temu druga osoba śpiąca obok nie obudzi się pod wpływem naszych ruchów.

Osoby, które cierpią na schorzenia alergiczne lub na astmę mogą również cieszyć się zdrowym snem na materacu lateksowym np. Hilding Melody. Materac Melody posiada we wkładzie specjalny blat lateksowy, który jest dokładnie wyprofilowany w 7 strefach twardości, zapewniając doskonałe wsparcie dla naszego kręgosłupa.

W jakich rozmiarach dostępne są materace do łóżka?

Hilding Anders - materace do spaniaW sklepie Hilding, ważnego producenta w branży materacy i rozwiązań służących zdrowemu snu znajdziemy materac do łóżka 100×200 cm np. materac młodzieżowy Hilding Funky. Materac Funky świetnie sprawdzi się szczególnie dla młodych, dorastających pociech w wieku szkolnym. producent przewidział, że materac ten będzie chętnie kupowany z przeznaczeniem do łóżek piętrowych. Materac ten doskonale sprawdzi się dla osób, które oczekują bardzo dobrej wentylacji i przewiewności. Dzięki temu materac będzie cieszył nas swoją żywotnością i trwałością.

Możemy również wybrać spośród szerokiej oferty materac piankowy 100×200 cm. Jednym z polecanych modeli jest Hilding Rock & Roll, czyli doskonały, wręcz idealny model dla par preferujących aktywny tryb życia. Również sprawdzi się w pokoju młodego nastolatka. Materac ten posiada aż siedem wyprofilowanych stref podparcia, dzięki temu nasz sen będzie długotrwały a pobudka pełna energii.

Czym kierować się dobierając materac do łóżka?

Skoro trafiliście na ten poradnik, to z pewnością chcecie wiedzieć, co warto wiedzieć zanim zakupicie dopasowany materac do łóżka. Oczywiście, jedną z ważniejszych kwestii jest rozmiar, ale nie możemy również zapominać o tym, aby sprawdzić jego jakość, wkład i twardość.

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna w procesie regeneracji organizmu, mięśni i kręgosłupa jest twardość materaca lub podłoża na którym zasypiamy. Dlatego, jeśli wybieracie się do stacjonarnego sklepu warto sprawdzić wszystkie twardości materacy i wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią.

Przygotowaliśmy dla was krótką ściągę na temat oznaczeń twardości materacy: twardość materaca H1 powinny wybierać osoby o bardzo drobnej posturze mniej niż 60 kg. Twardość ta przeznaczona jest także dla dzieci i młodzieży. Materac o oznaczeniu średnio miękki H2 jest odpowiedni dla osób ważących od 60 do 80 kg. Na materacu  średnio twardym/twardym H3 powinny spać osoby o wadze przekraczającej 80 kg, a na bardzo twardym materacu o oznaczeniu H4 ‒ powyżej 100 kg.