W naszej sypialni zawsze w centralnej części powinno znaleźć się łóżko, a na nim materac, który zapewni nie tylko komfort, ale także zdrowy sen. Chcesz wybrać materac piankowy? Poznaj jego rodzaje wypełnień i cechy charakterystyczne, które ułatwią Ci dopasowanie modelu do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Materace lateksowe, termoelastyczne i wysokoelastyczne

Materace piankowe możemy podzielić ze względu na rodzaj materiału użytego do ich wypełnienia. Na szczególną uwagę zdecydowanie zasługują modele lateksowe, wykonane z mleczka kauczukowego. Wykazują się one dużą higienicznością wkładu oraz elastycznością, dzięki czemu podtrzymują ciało we właściwej pozycji. Z kolei materace termoelastyczne są produktami, które pod wpływem temperatury ciała dostosowują się do jego kształtu. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie materaca do krzywizn ciała, a co za tym idzie podparcia kręgosłupa na całej jego linii. Przykładem tego typu materaca jest Hilding Rumba. Ostatnim wartym uwagi, są materace wysokoelastyczne wykonane z pianki HR, która gwarantuje sprężystość i bardzo dobrą elastyczność. Otwartokomórkowa struktura pianki zapewnia dobrą cyrkulację wkładu. Dodatkowym atutem jest profilowanie pianki, które pozwala uzyskać różne strefy twardości i dopasować komfort użytkowania do zróżnicowanych potrzeb. Przykładem tego typu modelu jest Hilding Modern.

Materac piankowy – jaki rodzaj wypełnienia wybrać?Materac piankowy do każdej sypialni 

Podłoża do spania z wkładem piankowym będą dobrym wyborem niemal do każdej sypialni. Dzięki ich zróżnicowanym właściwościom będą one bezpieczne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób schorowanych. Wystarczy odpowiednio dobrać materac do parametrów, takich jak waga użytkownika, czy stan zdrowia. Ponadto, materace piankowe oferują możliwość używania ich na wszystkich rodzajach stelaży podnoszonych elektrycznie lub manualnie. Wynika to z ich niskiej wagi, co także ułatwia transport.

 

O czym jeszcze musisz pamiętać kupując materac?

Widząc już, że chcesz kupić materac z wypełnieniem piankowym, warto zastanowić się nad jego rozmiarem. Materace piankowe 100 × 200 cm oraz 80×200 cm i 90×200 cm są odpowiednie do sypialni jednoosobowych, natomiast modele 160×200 cm będą zapewniać właściwy komfort snu dwóm osobom. Kolejnym niemniej ważnym aspektem jest twardość materaca, którą dobieramy na podstawie wagi użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji. Jeśli w tej kwestii nie do końca wiemy, na jaki model postawić, możemy zdecydować się na produkty dwustronne, które oferują dwie różne twardości. Warto także zainwestować w materac posiadający certyfikaty oraz atesty zapewniające nam bezpieczeństwo w trakcie snu. Ważna jest też gwarancja, jaką oferuje producent na swoje produkty. Materace Hilding posiadają nawet do 15 lat gwarancji, co daje nam pewność, że produkty posłuży przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości. Jeśli zależy nam na dobrej higienie miejsca, w którym śpimy, to dobrym rozwiązaniem jest materac ze zdejmowanym pokrowcem, który możemy wyprać w pralce.

Jak widać, materace piankowe sprawdzają się praktycznie u każdego użytkownika. Warto przed zakupem zweryfikować, na czym nam zależy, dzięki temu dowiemy się, który materac będzie zapewniał najlepszy komfort snu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/