Wiele produktów dostępnych na rynku kilkanaście lat temu zostało unowocześnione. Jest to możliwe z uwagi na rozwój technologii oraz wykorzystanie coraz to bardziej innowacyjnych metod przy produkcji, np. podłoży do spania. Dzięki temu współczesny rynek oferuje nam stare materace bonellowe oraz nowoczesne – kieszeniowe. Czym się różnią?

Materace bonellowe – dlaczego warto z nich zrezygnować? 

Już kilkanaście lat temu na rynku były dostępne materace sprężynowe wykorzystujące sprężyny typu bonell. Najczęściej znaleźć je można w warstwie sprężynującej, gdyż stanowiły alternatywę dla gąbek tapicerskich. Niestety, materace tego typu nie są w stanie zagwarantować spokojnego i przede wszystkim komfortowego wypoczynku, ponieważ są ze sobą połączone za pomocą sztywnego druta. Oznacza to, że nacisk w jednej części materaca jest odczuwalny na całej jego powierzchni, a sam materac – mniej trwały i odporny na odkształcenia. Na szczęście w dzisiejszych czasach materace tego typu przeszły całkowitą metamorfozę i powstały wyjątkowe materace kieszeniowe.

Materace kieszeniowe – czym się wyróżniają? 

Materace kieszeniowe czy bonellowe - czym się wyróżniają oraz jakie modele spotkamy na lokalnym rynku?Coraz popularniejsze stają się materace sprężynowe z wkładem kieszeniowym. Są one częściej i przede wszystkim łatwiej dostępne, aniżeli ich starszy odpowiednik, gdyż znajdziemy je w wielu miastach, takich jak Wejherowo. Jednak, czym tak naprawdę się różnią? Otóż ich wnętrze zostało w znaczący sposób zmodernizowane i zastąpione przez innowacyjne sprężyny kieszeniowe. Wyróżnia je to, iż każda ze sprężyn została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej, dzięki czemu nie ma kontaktu z innymi. Gwarantuje to uginanie się podłoża pod naciskiem ciała użytkownika, a także:

  • wysoką elastyczność punktową,
  • prawidłowe dopasowanie się do ciała użytkownika i wsparcie ciała,
  • redukcję drgań.

Jak prawidłowo dbać o materace sprężynowe? 

Pierwszą kwestią jest fakt, iż materace sprężynowe oferowane przez Wołomin, są w stanie pochłaniać wilgoć z powierzchni ciała użytkownika w czasie snu, zapewniając komfortowy wypoczynek. Z uwagi na to niezwykle ważne jest, aby zaraz po wstanie z łóżka – nie ścielić go. Zdjęcie kołdry czy nie nałożenie narzuty umożliwi właściwe odparowanie wilgoci z wnętrza, dzięki czemu bakterie i pleśń nie będą się rozwijać wewnątrz. Oprócz tego, aby znacząco przedłużyć trwałość oraz pierwotne właściwości, warto regularnie:

  • prać pokrowiec,
  • odkurzać wypełnienie,
  • zmieniać pościel.

Materace sprężynowe są zalecane przede wszystkim parom, gdyż uniemożliwiają budzenie partnera poprzez tzw. efekt fali, który powstaje przy wstawaniu. Jednak tak naprawdę każdy z nas może wyposażyć swoją sypialnię w wysokiej jakości produkty do spania, wystarczy tylko odpowiednio je dopasować do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika!