Nie ma co ukrywać – drewniane meble stanowią synonim elegancji, solidności oraz wytrzymałości. Dobrze wykonane, stanowią inwestycję na lata. Jedynym warunkiem jest tutaj odpowiednia pielęgnacja, gdyż drewna to naturalne tworzywo. Zatem, dlaczego warto je kupić oraz jakie są proste sposoby na dbanie o meble drewniane?

Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Produkcja mebli wykonanych w całości z drewna jest długa, jednak zdecydowanie warto poczekać – w końcu są jedyne w swoim rodzaju. Ich niepowtarzalność sprawia, że wnętrze jest wyjątkowe. A dlaczego warto w nie zainwestować? Poza elegancją, solidnością i wytrzymałością, meble drewniane wspierają ekologię. Wynika to z faktu, iż obróbka drewna wymaga niskich nakładów energetycznych, a także po latach można je odnawiać. Obejmuje to zmianę koloru czy naprawę uszkodzeń. Ponadto nie ma co ukrywać, są one w stanie dopasować się do niemalże każdego wnętrza. Odnajdą się zarówno w stylu klasycznym, jak i industrialnym. Ponadto jest idealny do wnętrz rustykalnych, vintage czy boho.

Dbanie o drewniane meble – 5 niezawodnych wskazówek

Sprzątanie domu obejmuje utrzymanie mebli w czystości. W tym celu stosujemy wiele różnych środków czystości, ściereczek czy metod, które pomagają pozbyć się zabrudzeń. Jednak czy meble drewniane można traktować na równi z innymi? Jak się okazuje – wymagają one odpowiedniego postępowania. Aby móc cieszyć się nimi przez długie lata, warto stosować niżej wymienione wskazówki.

Konserwacja

Konserwacja mebli drewnianych stanowi niezwykle ważny aspekt, które nie można pominąć. Zwracamy tutaj uwagę na warstwę wierzchnią, gdyż od niej zależy rodzaj pielęgnacji. Pamiętajmy tutaj o regularności, gdyż to dzięki niej meble będą piękne przez lata.

Poznaj proste sposoby na dbanie o meble drewnianeOdpowiednia temperatura w pomieszczeniu

Planując ustawienie mebli drewnianych, pamiętajmy, aby nie ustawiać ich bezpośrednio przed kaloryferem lub kominkiem. Wynika to z faktu, iż wysoka temperatura w negatywny sposób wpływa na ich stan.

Uwaga na wodę

Drewno wchłania wilgoć, dlatego tak ważne jest, aby nie były zalane. Nie należy ich myć obficie wodą, a w przypadku rozlania płynu, należy go jak najszybciej wytrzeć. Sprawdzajmy także wilgotność w pomieszczeniu, gdyż powinna ona być w granicach 60%.

Właściwe środki czystości

Każdy posiadać mebli drewnianych powinien zadbać o to, aby na meblach nie zalegał kurz. W tym celu należy stosować suche ściereczki z mikrofibry, a także specjalne środki czystości przeznaczone specjalnie do drewna.

Prawidłowe użytkowanie

O meble drewniane warto dbać na co dzień. Wystarczy tylko nie stawiać bezpośrednio na ich powierzchni gorących naczyń. W tym celu najlepiej używać podkładek pod kubki i inne naczynia. Pozwoli to uniknąć odbitych spodów i szybszego zużycia.

Drewniane łóżko – jak sprawić, żeby było wygodne?

Drewniane łóżko https://abcsnu.pl/content/6-poradnik#Lozka-drewniane to idealna ozdoba każdej sypialni. Najlepiej jednak sprawdza się w aranżacjach obejmujących styl klasyczny, skandynawski czy rustykalny. Jednak największe znaczenie mają tutaj elementy jego wyposażenia. W tym celu warto postawić na 5 najważniejszych akcesoriów. A co powinniśmy o nich wiedzieć?

Materac

Materac https://abcsnu.pl/39-materace-140×200 to z pewnością najważniejszy element w łóżko – w końcu jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób korzystnie wpływa na zdrowy wypoczynek.

Kołdra

Kołdra to ważny element wyposażenia łóżka, gdyż odpowiada za właściwy komfort termiczny w czasie snu. Zapobiega to wychłodzeniu lub przegrzaniu organizmu. Oprócz tego zapewnia nam przyjemne wrażenie otulenia.

Poduszka

Poduszka gwarantuje najlepsze wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pozwala to nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale także prawidłową regenerację mięśni, przez co nie zmagamy się m.in. z bólem karku.

Pościel

Pościel dostępną w sklepie internetowym https://abcsnu.pl/ wyróżnia się najwyższą jakością. Zapewnia higieniczne warunki do wypoczywania, a także stanowi piękną ozdobę wnętrza.

Ochraniacz na materac

Ochraniacz na materac to ważny element każdego łóżka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie chronić podłoże do spania przed zabrudzeniem, zanieczyszczeniem i wilgocią.

Nie ma co ukrywać – wszystkie meble wymagają odpowiedniej konserwacji i zabezpieczenia. W ten sposób nie zużywają się tak szybko. Jednak szczególnej uwagi wymagają meble z drewna. Wymienione w tym artykule wskazówki z pewnością pomogą nam zadbać o ich wygląd. Co więcej, będą nam służyć przez wiele lat!