Palące słońce, ciepły piasek pod stopami, delikatny wiatr i morska bryza — wszystko to brzmi, jak wakacje marzeń! Coraz więcej osób poszukuje odskoczni od chłodu i ponurych ulic podczas zimowych miesięcy. Gdzie warto wybrać się w okresie od listopada do lutego, aby skosztować słońca i egzotycznej zieleni?

Słoneczne wakacje zimą — dlaczego warto?

Wyjazd do ciepłych krajów zimą może w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na samopoczucie. Witamina D czasem działa cuda! Na świecie jest wiele różnych miejsc, w których można naładować akumulatory podczas polskiej zimy. Warto zorientować się, w jakich krajach panuje optymalna, pożądana temperatura i poszukać komfortowych lotów właśnie w te strony. Szum fal, promienie słoneczne i zapachy aromatycznej, lokalnej kuchni są praktycznie na wyciągnięcie ręki!

Wakacje zimą — gdzie się wybrać, aby skorzystać ze słonecznej pogody?Najpopularniejszy kierunek, czyli Egipt

Średnia temperatura w Egipcie podczas polskich miesięcy zimowych to 25 stopni Celsjusza! Na wybrzeżu Morza Czerwonego lato trwa praktycznie 365 dni w roku. Choć lepiej zrezygnować z wycieczki do Kairu, gdyż w stolicy może być wtedy zdecydowanie zimniej. A co można robić w Egipcie zimą? Wygrzewać się na przepięknych plażach, nurkować podziwiając żółwie i ławice kolorowych ryb, a także podziwiać starożytne zabytki. Zwiedzanie zimą jest zdecydowanie przyjemniejsze niż w lecie. Wynika to z mniejszej ilości turystów. Starożytne Teby, piramida Cheopsa czy grobowiec Tutenchamona to obiekty, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz! Egipt obfituje w różnorodne atrakcje. Możliwe jest nawet udanie się w głąb Sahary!

Madera dla miłośników wiosny!

Madera to idealny kierunek dla wszystkich osób, które szukają ciepła, ale nie lubią nadmiernych upałów. Przez cały rok panuje tu umiarkowana, wiosenna pogoda, a zieleń panująca na wyspie sprawia, że już kilka godzin po wyjściu z samolotu można cieszyć się dobrym nastrojem. Tak sprzyjające warunki stwarzają duże pole do popisu i umożliwiają zaplanowanie swojego wyjazdy na najróżniejsze sposoby. Warto pamiętać o tym, aby zadbać o wybór dobrej bazy noclegowej — szczególnie lecąc na Maderę w celu aktywnego wypoczynku. W pokoju powinien znaleźć się przede wszystkim wygodny materac — najlepiej taki, jak jeden z dostępnych pod linkiem https://sennamaterace.pl/108-materace-90×200. W przeciwnym wypadku niemożliwe będzie faktyczne zrelaksowanie się ze względu na trudności ze snem. Sprawdzając prognozę pogody na Maderze, warto pamiętać, że odczuwalna temperatura jest tu zdecydowanie wyższa niż w Polsce ze względu na wyższą wilgotność.

Dominikana — białe plaże i turkusowa woda

Zimą można też skorzystać z piękna Dominikany. Jest to wyspa nazywana „Perłą Karaibów”. Stanowi całoroczny kierunek, lubiany przez wszystkich „zmarzluchów”. Na całej Dominikanie panują podobne warunki termiczne — ciężko więc wskazać jeden obszar, który będzie najlepszy na zimę. Słoneczna pogoda i przepiękna woda w turkusowym kolorze sprawiają, że Dominikana żyje turystyką! Ze względu na to, można tam znaleźć bogate zaplecze noclegowe i gastronomiczne, a w większości miejsc można porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami w języku angielskim.

Kenia zimą

Nieco bardziej egzotycznym kierunkiem na zimowe wakacje jest Kenia. Jest to okres, w którym można nie tylko odpocząć od polskiego chłodu, ale również sporo zaoszczędzić. Noclegi, loty i wycieczki na safari są z reguły zdecydowanie tańsze niż podczas sezonu letniego. Większość osób podczas wakacji w Kenii zachwyca się najbardziej obserwowaniem słoni w ich naturalnym środowisku. Główne atrakcje to właśnie zwiedzanie rezerwatów przyrody i Parków Narodowych. Żyjące w Kenii dzikie zwierzęta budzą zachwyt wśród wszystkich osób odwiedzających ten kraj. Pamiętaj, że jest to Afrykański kraj, w którym noclegi często nie są w najwyższym standardzie. Zadbaj więc w szczególności o to, aby wybrany pokój oferował dobre warunki do snu. Ciepła temperatura panująca w Kenii sugeruje wyposażenie sypialni takie, jak w Polsce podczas wiosny i lata. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie warunki powinno spełniać wyposażenie pokoju, odwiedź stronę https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/218_wiosenna-sypialnia-jak-zapewni%C4%87-sobie-komfortowy-sen-o-tej-porze-roku, a następnie zapytaj o wszelkie szczegóły, zanim dokonasz rezerwacji.

Wakacje marzeń na Kubie

Zimowe wakacje marzeń możesz też spędzić na Kubie. Jest to doskonała okazja do poznania regionu świata znacznie odmiennego od środkowej i zachodniej Europy. Mentalność mieszkańców znacznie odbiega od tej charakterystycznej dla Polaków, a wizyta w tym miejscu może stać się wyjątkową okazją do poszerzenia horyzontów. Kilkanaście ostatnich lat sprawiło, że wyjazdy na Kubę stały się stosunkowo przystępne cenowo. Warto więc rozważyć ten kierunek podczas planowania zimowego wyjazdu.

Emiraty Arabskie — Dubaj, Abu Dhabi i Fujairah

Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, a temperatura jest tam bardzo wysoka! Podczas lata można dostrzec na termometrach nawet wartości sięgające 50 stopni Celsjusza. W związku z tym, odwiedzenie tego zakątka świata zimą może okazać się idealnym pomysłem. Najchętniej wybieranym miejscem w tym kraju jest oczywiście Dubaj. Nic dziwnego! Mnogość wyjątkowych miejsc sprawia, że miasto to powinien odwiedzić każdy miłośnik podróży.

Czy zimą warto wyjechać na wakacje w ciepłe kraje? Zdecydowanie tak! Wiąże się z tym nie tylko możliwość oderwania od codziennych obowiązków i zrelaksowania się w cieple, ale również wiele innych korzyści. Należy do nich przede wszystkim szansa na zobaczenie ciekawych zakątków świata w przystępniejszych cenach. Możliwe jest też zwiedzanie zabytków, które w okresie zimowym są zdecydowanie mniej zatłoczone.