Decydując się na zakup materaca do sypialni warto najpierw zastanowić się, jaki powinien on być. Uwzględnia się wtedy w pierwszej kolejności następujące parametry: wagę użytkownika, wiek oraz preferowana twardość. Są to podstawowe czynniki decydujące o zakupie materaca. Z myślą o osobach chcących wyspać się na twardszym podłożu, Hilding Anders stworzyło wyjątkowe materace twarde – dowiedz się o nich więcej! 

Materace twarde – czym są?

Materace twarde to nic innego, jak materace wyprodukowane z materiałów o podwyższonej twardości lub w których zastosowano zwiększają twardość pianki. Rozpoznaje się je po oznaczeniu H3, które mówi o tym, że materac jest twardy i stworzony z myślą o prawidłowym podpieraniu kręgosłupa osób cięższych, czyli ważących między 80-10 kg. Jednak twardość to pojęcie względne i dla każdego może oznaczać coś innego. Z uwagi na to materace twarde nie mają ściśle określonych odbiorców – po prostu zostały stworzone z myślą o osobach preferujących twardsze podłoże oraz o zwiększonej wadze. Z uwagi na to wyróżniają się następującymi cechami:

 • wysoką stabilnością,
 • wzmocnioną powierzchnią,
 • sprężystością,
 • antyalergicznością,
 • odpowiedni podpieraniem kręgosłupa.

Materace twarde – sprawdź najlepsze modele!

Dla kogo są polecane materace twarde?Zapewnienie odpowiednio komfortowego oraz efektywnego snu to podstawowy cel przy produkcji materacy Hilding. Aby zrealizować ten cel, Hilding Anders wyprodukowało materace miękkie, średniotwarde oraz twarde, które mogą być używane w zależności od potrzeb użytkownika. W ofercie znaleźć można między innymi Hilding Foxtrot – materac piankowy zbudowany  całości z pianki wysokoelastycznej. Zapewnia stabilne podłoże dla każdego, w tym osób starszych. Posiada również jak każdy materac Hilding siedem stref twardości, które umożliwiają idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. do materacy twardych zaliczyć można także Hilding Conga, który wyróżnia się zastosowaniem wewnątrz wkładu pianki termoregulacyjnej FloFom. Zapewnia ona odprężenie oraz regenerację mięśni. jest to wyjątkowa zaleta, z jakiej skorzystać mogą osoby aktywne. Do jednych z ciekawszych materacy zalicza się Hilding Dance – materac hybrydowy łączący w sobie wszystkie najlepsze cechy materaca sprężynowego i piankowego. Dzięki temu nie tylko przyjemnie otula i pozwala wyspać się w komfortowych warunkach, ale także zapewnia wysoką elastyczność punktową i redukcję drgań. Ponadto wśród materacy twardych wyróżnić można materace specjalnie dedykowane dzieciom – Hilding Safety Smyk dla noworodków oraz Hilding Funky dla nastolatków. Zapewniają one prawidłowy rozwój kręgosłupa i pozwalają efektownie się wyspać.

Materace twarde – dla kogo? 

Materace do spania to produkty, bez których nie może się obejść żadna sypialnia. Stanowią podstawowe wyposażenie oraz odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Wspomagają prawidłową relację w ciągu nocy oraz zapewniają siłę na cały dzień. Nic zatem dziwnego, że w ofercie Hilding Anders znalazły się materace twarde dla:

 • alergików,
 • par i singli,
 • niemowląt, dzieci oraz nastolatków,
 • osób aktywnych,
 • osób zmagających się z bólami kręgosłupa,
 • osób cięższych i preferujących twardsze podłoże do spania.

Każdy człowiek zasługuje na komfortowy sen niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy wagi. Właśnie dlatego materace Hilding o podwyższonej twardości posiadają tak wiele cech! Dzięki nim każdy może indywidualnie dopasować do siebie materac i cieszyć się komfortowym oraz efektownym snem!