Proste, lśniące włosy to bez wątpienia ogromny atut. Prezentują się niezwykle elegancko, a do tego dodają nam uroku. Aby osiągnąć ten efekt, często sięgamy po prostownicę, której użytkowanie na dłuższą metę nie przyniesie nam korzyści. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na keratynowe prostowanie włosów. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jak wpływa na włosy!
Keratynowe prostowanie włosów – co to za zabieg?
Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, dzięki któremu możemy zrezygnować z używania prostownicy. Wykorzystana zostaje tu keratyna, czyli białko, które buduje strukturę włosa. Wprowadza się ją do wewnętrznej części włosów, dzięki czemu może zadziałać na nie od środka, odżywić je, odbudować ubytki, a także zwiększyć ich grubość. Aby wykonać zabieg, oddziałuje się na włosy za sprawą wysokiej temperatury. Przed tym jednak konieczne jest dokładne umycie głowy specjalistycznym szamponem. Wysusza się je w stu procentach i dopiero wtedy nakłada się preparat zawierający keratynę. Ostatni etap to tzw. „wprasowanie”, które polega na zadziałaniu na włosach rozgrzaną prostownicą. Jej temperatura powinna wahać się od 200 do 230 stopni Celsjusza. Fryzjerka musi pamiętać o tym, aby dopasować ją pod względem stanu oraz grubości kosmyków. Dzięki wytworzonemu ciepłu składniki odżywcze mogą lepiej wniknąć w strukturę włosa. To właśnie dlatego keratynowe prostowanie zapewnia takie efekty!
Efekty po keratynowym prostowaniu włosów
Zabieg keratynowego prostowania, zgodnie z nazwą, niweluje oznaki kręcenia czy puszenia się włosów i sprawia, że są idealnie proste. Przy okazji jednak odbudowuje strukturę włosa i poprawia ich kondycję. Dzięki temu możemy cieszyć się gęstszą, zdrowszą fryzurą. Metoda ta powoduje ponadto, że włosy o wiele lepiej wyglądają – stają się gładkie, lśniące i układają się w tzw. taflę. Zapewnia to niezwykle elegancki i estetyczny efekt. Co więcej, keratyna buduje ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan włosa, takich jak smog, słońce czy chlor.
Jak długo utrzymuje się efekt keratynowego prostowania?
Zabieg keratynowego prostowania, tak jak wiele innych technik, oferuje spektakularny efekt, który jednak nie trwa na zawsze. Uznaje się, że w tym przypadku działanie keratyny utrzymuje się od dwóch do pięciu miesięcy. Na ten okres oddziałuje jednak wiele aspektów. Wszystko zależy od kondycji i właściwości włosów, a także naszej pielęgnacji. Okazuje się bowiem, że za sprawą odpowiednich kosmetyków możemy wydłużyć efekt chemicznego prostowania.
Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?
To, że nasze włosy będą poddane keratynowemu prostowaniu, nie oznacza, że możemy zupełnie zrezygnować z ich pielęgnacji. Wciąż należy dbać o nie i starać się utrzymywać je w jak najlepszej kondycji. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby wprowadzić takie kosmetyki, które w swoim składzie będą posiadały keratynę. Możemy zainwestować w specjalne produkty przeznaczone do włosów po tym zabiegu. Pamiętajmy, aby odżywki czy maski stosować regularnie – dzięki temu przedłużymy efekt chemicznego prostowania. Warto również upewnić się, że wybrany przez nas szampon jest pozbawiony silikonów czy innych silnych detergentów. Ważne, aby miał delikatne, łagodne działanie. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno zapominać o tym, by przez parę dni nie myć włosów ani ich nie spinać. Musimy też uważać na to, aby nie doprowadzić do ich zagięcia – w razie takiej sytuacji dobrze przywrócić kosmyki do porządku za pomocą prostownicy. Do takiego incydentu może dojść przede wszystkim podczas snu. Należy zatem upewnić się, że odpowiednio zaopatrzymy włosy na noc. Nie pozwólmy jednak na to, aby strach przed zagięciem włosów odebrał nam przyjemność ze snu. Jeśli będziemy spać na wygodnym, komfortowym modelu, takim jak materac antyalergiczny 180×200 cm, możemy być pewni, że skutecznie wypoczniemy. W przypadku, w którym nasz materac nie zapewnia nam wystarczającej wygody, wymieńmy go na nowy. Możemy zobaczyć różne opcje w sklepie stacjonarnym Płock.
Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie to technika, którą zdecydowanie warto rozważyć. Warto jednak mieć na uwadze, w jakich przypadkach zabieg sprawdzi się najlepiej. Mowa tu w szczególności o posiadaczkach grubych, zadbanych włosów. Takie osoby nie będą musiały obawiać się niechcianych skutków ubocznych. Metodę tę często wykorzystują właścicielki kręconych i falowanych włosów. Nie można ukryć, że układanie ich wymaga o wiele więcej czasu, a czasem całość i tak nie prezentuje się dobrze. Po keratynowym prostowaniu ten problem znika, ponieważ ułożenie włosów jest niezwykle proste i trwa bardzo krótko. Warto wspomnieć o tym, że zabieg ten może zostać przeprowadzony nawet u tych, którzy mają farbowane lub rozjaśniane włosy.
Keratynowe prostowanie odradzane jest z kolei osobom, których włosy są w bardzo złym stanie. Słabe, zniszczone, połamane… Jeśli tak możemy określić nasze kosmyki, nie powinniśmy korzystać z tego zabiegu. Istnieje bowiem poważna obawa, że włosy nie zareagują dobrze na używane środki i ich kondycja pogorszy się jeszcze bardziej. W pierwszej kolejności należy zadbać o ich staranną pielęgnację, dzięki której staną się zdrowsze i odżywione.
Wady keratynowego prostowania
Trzeba pamiętać, że keratynowe prostowanie to zabieg z wykorzystaniem chemicznych składników. Chociaż takie przypadki należą do rzadkości, może się zdarzyć, że występuje swędzenie lub pieczenie skalpu. Co więcej, jeśli prostowaniu poddadzą się osoby o zniszczonych włosach, może się okazać, że stan ich kosmyków jeszcze się pogorszy i włosy zaczną intensywniej wypadać. Aby tego uniknąć, warto skonsultować się z fryzjerem, czy taki zabieg to coś dla nas.
Keratynowe prostowanie pomaga ujarzmić puszące się, nieukładające się włosy i nadać im elegancki, zdrowy wygląd. Wykorzystanie keratyny powoduje, że kosmyki stają się odżywione, grubsze, a do tego zyskują blask. Dla takiego efektu absolutnie warto zdecydować się na ten zabieg!
Przeczytaj także: Poduszka i jej rodzaje