Wybór materaca dla jednej osoby to niemałe wyzwanie, ale jeszcze trudniej jest wtedy, gdy podłoże musi sprostać oczekiwaniom aż dwóch osób. Odmienna waga, preferencje, potrzeby – to wszystko wpływa na to, jaki produkt wybrać. Materac dla pary musi być przede wszystkim odpowiednio szeroki. Kolejnym ważnym kryterium jest to, czy surowiec stanowiący wypełnienie przenosi naciski, czy też nie – jeśli nie tłumi ruchów, nocny wypoczynek może być bardzo nieudany.

Innowacyjne wypełnienie dla wymagających

Jeszcze kilka lat temu rzadko można było usłyszeć o zróżnicowanych właściwościach przeróżnych wypełnień. Od tego czasu jednak świadomość na temat wagi udanego snu diametralnie się zwiększyła, a co za tym idzie – rynek materaców zmienił się nie do poznania. Pojawiły się innowacyjne rozwiązania, których cechy zwalają z nóg nawet najbardziej wymagających klientów. Lateks mało komu kojarzy się z funkcjonalnym wypełnieniem materaca, ale zaskakująco dobrze sprawdza się w tej roli – Hilding Melody jest na to świetnym przykładem. Pianka lateksowa charakteryzuje się wysoką sprężystością i wytrzymałością, a jednocześnie sprawia, że użytkownik może poczuć się jak na delikatnej chmurce. Taki materiał zapewnia jednocześnie stabilne podparcie oraz dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała. Można więc powiedzieć, że Hilding Melody to materac, który łączy przyjemne z pożytecznym (w tym przypadku niespotykaną wygodę dla jednego, jak i drugiego użytkownika oraz właściwości prozdrowotne)!

Materace dla pary - czy piankowe podłoże okaże się dobrym wyborem?Dwie twardości – rozwiązanie dla niezdecydowanych

Nic dziwnego, że para często ma odmienne potrzeby i preferencje. Bardzo trudno jest wybrać produkt, który będzie spełniał je wszystkie, ale jest to możliwe. Świetnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych jest zakup materaca o dwóch zróżnicowanych twardościach – przykładem takiego produktu jest Hilding Conga wypełniony pianką wysokoelastyczną, termoelastyczną oraz FloForm. Po obu stronach wyrobu zastosowano materiały o różnych właściwościach, które można przetestować, a następnie wybrać podłoże, które najbardziej odpowiada użytkownikom. Jest jednak jeszcze jedna opcja – podłoże można regularnie zmieniać, co bardzo pozytywnie wpływa na trwałość materaca. Obracanie produktu o 180 stopni zapewnia odpowiednią wentylację we wnętrzu oraz wydłuża czas eksploatacji.

Pełna regeneracja mięśni i stawów

Wspólne spacery lub wypady na siłownię są bardzo ważne i potrafią niesamowicie zbliżyć. Aktywność fizyczna jest istotna, ale nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia regeneracja mięśni i stawów po treningu. Hilding Modern to idealne rozwiązanie dla aktywnych par. Baza z pianki wysokoelastycznej sprawia, że wyrób jest sprężysty, wytrzymały i odporny na odkształcenia, co z kolei zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa i idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn. Kolejną warstwą jest pianka hybrydowa o otwartokomórkowej strukturze, która jest podstawą odpowiedniej wentylacji i higienicznego snu w dwójkę. Zarówno Ty, jak i Twój partner z pewnością docenicie dobór pokrowca! Materiał jest niezwykle miły i jedwabisty w dotyku, a ponadto posiada jeszcze jedną istotną zaletę – pochłania do 40% wilgoci z powierzchni wyrobu.

Wybór materaca to naprawdę istotna czynność, a decyzja nie może zostać podjęta pochopnie. Od tego zależy jakość oraz efektywność snu! Trzeba podjąć wszystkie konieczne kroki, aby wybrać produkt idealny dla dwóch osób. Kto wie, może to właśnie któryś z powyższych modeli spełni się w roli podłoża do snu w Waszej sypialni?